Jak działa zespół prądotwórczy Urban Wind Power Station? Możliwości i korzyści
Produkcja energii elektrycznej z odnawialnych źródeł energii staje się coraz popularniejsza. Rosnąca liczba instalacji fotowoltaicznych w naszym kraju sprawiła jednak, że potencjał energii wiatrowej w tym przypadku zaczął być niejako traktowany po macoszemu. Urban Wind Power Station to jednak rozwiązanie, które daje szanse na to, że prąd produkowany przez wiatr stanie się tak samo powszechny, jak ten wytwarzany z promieni słonecznych.
Czym jest Urban Wind Power Station i jak działa?
Urban Wind Power Station to innowacyjny zespół prądotwórczy, który ma za zadanie produkować energię elektryczną, wykorzystując do tego strumienie powietrza. Jego budowa opiera się na modułowym, cylindrycznym silniku wiatrowym, który dodatkowo wyposażony został w system samonaprowadzający, dzięki któremu zespół prądotwórczy jest w stanie w optymalny sposób wyłapywać energię strumieni powietrza pochodzących z dowolnego kierunku i występującą na dowolnych płaszczyznach.
Jakie możliwości związane z produkcją prądu z energii wiatrowej zapewnia Urban Wind Power Station?
Zespół prądotwórczy Urban Wind Power Station, który obecnie jest na etapie pilotażowych testów to uniwersalne, pozwalające na prostą jego modyfikacje oraz przystosowanie do pracy na zewnątrz, a także w budynkach rozwiązanie, dzięki któremu energia wiatrowa będzie mogła być powszechniej wykorzystywana do produkcji energii elektrycznej.
Dzięki niemu powstaje szansa na zwiększenie produkcji bezemisyjnej rozproszonej energii, która bezpośrednio przyczynia się do zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych oraz zanieczyszczeń, zwłaszcza w miastach. Wszystko za sprawą tego, że 1 komplet zespołu prądotwórczego Urban Wind Power Station o mocy 35 kW ograniczy emisję CO2 o od 87 500 do 105 000 kilogramów rocznie.
Zalety Urban Wind Power Station
Podstawowymi zaletami zespołu prądotwórczego Urban Wind Power Station, który został opracowany i jest wprowadzany przez firmę URBAN WIND, jest przede wszystkim to, że może on zostać zastosowany w wielu miejscach, także w miastach, do których zaliczyć można między innymi:
- ciągi przemysłowe,
- tunele,
- metra,
- zakłady produkcyjne,
- ciągi wentylacyjne w biurowcach i obiektach komercyjnych.
Oprócz tego, jak udowadnia zainstalowane tego typu urządzenie na polu golfowym Sobienie Królewskie Golf & Country Club w Sobienicach Szlacheckich, jego zastosowanie jest bezproblemowe pod względem administracyjnym, gdyż nie wymaga ono uzyskania pozwolenia na budowę. Wszystko to sprawia więc, że Urban Wind Power Station może skomercjalizować produkcję energii z wiatru.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana